Nowość – Nowoczesna płaska dachówka ceramiczna Orea 9

Dachówki Orea 9 swoją płaską i gładką powierzchnię zawdzięczają specjalnej technologii produkcji. Proces wytwarzania dachówki – każda sztuka wypalana jest w oddzielnej formie – zapewnia doskonały, płaski kształt, a także najwyższą trwałość produktu. Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie dachu od strony technicznej oraz pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal. Co ważne, dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby: tradycyjnie oraz w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

Antracytowa matowa angoba

Orea 9 to najnowsza propozycja w ofercie dachówek ceramicznych Koramic. Ta całkowicie płaska dachówka wyróżnia się wzornictwem szczególnie atrakcyjnym dla współczesnej architektury.

Duży format, proste krawędzie i wyraźle linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ

dachówka

Wyjątkowy dach z Orea 9

Dachówka Orea 9 daje zupełnie nowe możliwości estetyczne. Faktura gotowego dachu jest bardzo delikatna i niemal niewidoczna, natomiast poziomy kierunek połaci jest wyraźnie podkreślony. Dlatego te dachówki najlepiej prezentują się na prostych, często dwuspadowych dachach, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory wizualne. Większe wymiary również skłaniają ku temu, by wykorzystywać dachówkę Orea 9 na obiekty o nieskomplikowanej połaci dachowej. W efekcie uzyskuje się wrażenie, że dach jest lekki, nawet, gdy wybierze się ciemne kolory, takie jak szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Dachówki można układać również na elewacji, uzyskując efektowne, płynne przejście połaci dachowej na ściany zewnętrzne. Istnieje też możliwość zastosowania tej dachówki przy domach o płaskim dachu, gdzie wtedy zamiast połaci, pokryje ona całą elewację.

zapotrzebowanie

  • 9,6 – 10,5m2

wymiary

  • 47,0 x 30,5cm

ciężar

  • 4,4kg

kąt nachylenia*

  • min. 20/25**

ilość

  • w palecie: 240 szt,
    w paczce: 5 szt.

krycie

  • dł.: 36,2 – 39,8cm,
    szer.: 26,3cm
*przy zastosowaniu membrany dachowej
**ułożenie z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach ułożone bez przesunięcia

Nowoczesna stylistyka

Oryginalną estetykę dachówki Orea 9 uzupełniają utrzymane w ciemnej tonacji kolory, w których jest dostępna – szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Ta pierwsza jest nieco jaśniejsza, przez co lepiej łączy się z elewacją z ciemnego klinkieru lub wykończoną białym tynkiem, gdy nie chce uzyskać się efektu dużego kontrastu między pokryciem, a fasadą. Natomiast antracytowa angoba szlachetna jest utrzymana w ciemniejszej tonacji i w przeciwieństwie do innych antracytów ma minimalny połysk. To sprawia, że pięknie komponuje się z ceglaną elewacją o naturalnym kolorze, a także ciekawie prezentuje się na domach drewnianych. Oba kolory dachówki można wybierać bez obaw, że ich ciemne odcienie wyblakną z upływem lat. Angoba natryskiwana jest na powierzchnię dachówki przed poddaniem jej procesowi wypału. Pod wypływem działania wysokiej temperatury, kolor spieka się z powierzchnią Orea 9, dzięki czemu jest odporny na działanie promieni UV i nie zmienia się. Dla tych, którzy cenią sobie charakterystyczny czerwony kolor dachówki w ofercie znalazła się także naturalna czerwień.

Szara angoba

Antracytowa matowa angoba

Natura

NOWOŚĆ - Czarna angoba szlachetna

NOWOŚĆ - Grafitowa angoba szlachetna

Kompletna gama akcesoriów

Dachówki ceramiczne są optymalnym rozwiązaniem ze względu na szereg zalet, które właściciele domów doceniają bardzo szybko po pokryciu dachu. Stosunkowo duże wymiary (47,0 x 30,5 cm) oraz zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, ułatwiają montaż i tym samym skracają czas układania pokrycia. Wytłoczone na dwóch zbiegających się ze sobą krawędziach (górnej i bocznej lewej) zamki kolejnych dachówek „zazębiają” się po ich ułożeniu, przez co uzyskuje się wyjątkowo szczelne i spójne pokrycie. Kompletne pokrycie wykonane z dachówki Orea 9 to również inne produkty z oferty akcesoriów technicznych Koramic: membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo.

Dodatki ceramiczne

Orea 9 to także kompletna gama dodatków ceramicznych, które pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal dachu oraz umożliwiają jego prawidłowe wykonanie od strony technicznej.

Bogactwo kolorów

Wybierz kolor dachówki i bez problemu dopasuj dodatki.

Bogactwo kolorów

Dodatki w kolorze dachówek pozwalają Ci łatwo stworzyć spójną, elegancką i harmonijną kompozycję.

Różnorodność dodatków

W ofercie znajdziesz wszelkie potrzebne dodatki i akcesoria.

Różnorodność dodatków

Wśród produktów znajdziesz takie akcesoria jak gąsior, trójnik początkowy, trójnik końcowy, zamknięcie początkowe grzbietu czy zamknięcie końcowe kalenicy.

Wysoka jakość

Wysoka jakość gwarancją długiego użytkowania.

Wysoka jakość

Akcesoria i dodatki są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia to odporność na warunki atmosferyczne, temperaturę i opady.