Nowość – Nowoczesna płaska dachówka ceramiczna Orea 9

Dachówki Orea 9 swoją płaską i gładką powierzchnię zawdzięczają specjalnej technologii produkcji. Proces wytwarzania dachówki – każda sztuka wypalana jest w oddzielnej formie – zapewnia doskonały, płaski kształt, a także najwyższą trwałość produktu. Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie dachu od strony technicznej oraz pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal. Co ważne, dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby: tradycyjnie oraz w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

Antracytowa matowa angoba

Orea 9 to najnowsza propozycja w ofercie dachówek ceramicznych Koramic. Ta całkowicie płaska dachówka wyróżnia się wzornictwem szczególnie atrakcyjnym dla współczesnej architektury.

Duży format, proste krawędzie i wyraźle linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce.

POBIERZ KARTĘ TECHNICZNĄ

dachówka

Wyjątkowy dach z Orea 9

Dachówka Orea 9 daje zupełnie nowe możliwości estetyczne. Faktura gotowego dachu jest bardzo delikatna i niemal niewidoczna, natomiast poziomy kierunek połaci jest wyraźnie podkreślony. Dlatego te dachówki najlepiej prezentują się na prostych, często dwuspadowych dachach, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory wizualne. Większe wymiary również skłaniają ku temu, by wykorzystywać dachówkę Orea 9 na obiekty o nieskomplikowanej połaci dachowej. W efekcie uzyskuje się wrażenie, że dach jest lekki, nawet, gdy wybierze się ciemne kolory, takie jak szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Dachówki można układać również na elewacji, uzyskując efektowne, płynne przejście połaci dachowej na ściany zewnętrzne. Istnieje też możliwość zastosowania tej dachówki przy domach o płaskim dachu, gdzie wtedy zamiast połaci, pokryje ona całą elewację.

zapotrzebowanie

  • 9,6 – 10,5m2

wymiary

  • 47,0 x 30,5cm

ciężar

  • 4,4kg

kąt nachylenia*

  • min. 20/25**

ilość

  • w palecie: 240 szt,
    w paczce: 5 szt.

krycie

  • dł.: 36,2 – 39,8cm,
    szer.: 26,3cm
*przy zastosowaniu membrany dachowej
**ułożenie z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach ułożone bez przesunięcia

Nowoczesna stylistyka

Oryginalną estetykę dachówki Orea 9 uzupełniają utrzymane w ciemnej tonacji kolory, w których jest dostępna – szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Ta pierwsza jest nieco jaśniejsza, przez co lepiej łączy się z elewacją z ciemnego klinkieru lub wykończoną białym tynkiem, gdy nie chce uzyskać się efektu dużego kontrastu między pokryciem, a fasadą. Natomiast antracytowa angoba szlachetna jest utrzymana w ciemniejszej tonacji i w przeciwieństwie do innych antracytów ma minimalny połysk. To sprawia, że pięknie komponuje się z ceglaną elewacją o naturalnym kolorze, a także ciekawie prezentuje się na domach drewnianych. Oba kolory dachówki można wybierać bez obaw, że ich ciemne odcienie wyblakną z upływem lat. Angoba natryskiwana jest na powierzchnię dachówki przed poddaniem jej procesowi wypału. Pod wypływem działania wysokiej temperatury, kolor spieka się z powierzchnią Orea 9, dzięki czemu jest odporny na działanie promieni UV i nie zmienia się. Dla tych, którzy cenią sobie charakterystyczny czerwony kolor dachówki w ofercie znalazła się także naturalna czerwień.

Szara angoba

Antracytowa matowa angoba

Natura

NOWOŚĆ - Czarna angoba szlachetna

NOWOŚĆ - Grafitowa angoba szlachetna

Kompletna gama akcesoriów

Dachówki ceramiczne są optymalnym rozwiązaniem ze względu na szereg zalet, które właściciele domów doceniają bardzo szybko po pokryciu dachu. Stosunkowo duże wymiary (47,0 x 30,5 cm) oraz zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, ułatwiają montaż i tym samym skracają czas układania pokrycia. Wytłoczone na dwóch zbiegających się ze sobą krawędziach (górnej i bocznej lewej) zamki kolejnych dachówek „zazębiają” się po ich ułożeniu, przez co uzyskuje się wyjątkowo szczelne i spójne pokrycie. Kompletne pokrycie wykonane z dachówki Orea 9 to również inne produkty z oferty akcesoriów technicznych Koramic: membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo.

Dodatki ceramiczne

Orea 9 to także kompletna gama dodatków ceramicznych, które pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal dachu oraz umożliwiają jego prawidłowe wykonanie od strony technicznej.

Bogactwo kolorów

Wybierz kolor dachówki i bez problemu dopasuj dodatki.

Bogactwo kolorów

Dodatki w kolorze dachówek pozwalają Ci łatwo stworzyć spójną, elegancką i harmonijną kompozycję.

Różnorodność dodatków

W ofercie znajdziesz wszelkie potrzebne dodatki i akcesoria.

Różnorodność dodatków

Wśród produktów znajdziesz takie akcesoria jak gąsior, trójnik początkowy, trójnik końcowy, zamknięcie początkowe grzbietu czy zamknięcie końcowe kalenicy.

Wysoka jakość

Wysoka jakość gwarancją długiego użytkowania.

Wysoka jakość

Akcesoria i dodatki są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia to odporność na warunki atmosferyczne, temperaturę i opady.
box1

Skorzystaj z programu rabatowego Wienerberger

Korzystając z programu rabatowego możesz zapłacić za zakupy nawet 2700 zł mniej. Wystarczy, że podasz swój adres e-mail rejestrując się w serwisie budogram.pl albo pobierzesz aplikację mobilną. Otrzymasz dzięki temu pierwszy kod rabatowy, który wykorzystasz na zakup wybranego produktu.

Pierwszy rabat to 650 zł mniej za zakupy premium lub 500 zł zniżki na produkty standard, a kolejne kody – zniżki do 900 zł (premium, 700 zł standard) i do 1200 zł (premium, 1000 standard)! Kolejne zniżki otrzymasz dokonując zakupów z wykorzystaniem poprzednich kuponów rabatowych.

Na realizację kodów rabatowych w wybranych punktach sprzedaży masz 12 miesięcy. Musisz tylko dokonać jednorazowego zakupu o wartości przekraczającej 6000 zł brutto (Terca) lub 12000 zł brutto (Porotherm lub Koramic).